RodnaVest.com

Новини

Новини

Ден на траур в Ловеч. Той е в памет на футболния треньор Ферарио Спасов

Той е в памет на загиналия в автомобилна катастрофа футболен треньор Ферарио Спасов Днес е обявен Ден на траур за община Ловеч. Той е в памет на загиналия в автомобилна катастрофа в събота футболен треньор Ферарио Спасов. По заповед на новия кмет на града Страцимир Петков националният и общинският флагове ще бъдат свалени наполовина. Отменят се всички публични мероприятия и се забранява провеждането на тържества и радостни ритуали. 61-годишният треньор загина в събота, докато пътува по пътя София-Варна. По първоначални данни управляваният от Начо Пантелеев спортен автомобил е ударил отзад с изключително висока скорост колата на Спасов. При удара жертвата загина на място, а според очевидци колата на Пантелеев се е движила с около 150 километра в час.

Новини

Последен ден за смяна на гумите. От утре полицията започва да налага глоби

Последен ден, в който можем да шофираме колите си с летни гуми, без да бъдем глобени. От 15 ноември до 1 март всички автомобили трябва да бъдат оборудвани с гуми, предназначени за зимни условия, или такива с дълбочина на протектора не по-малка от 4 мм. Важно е шофьорите да обърнат внимание на техническото състояние на автомобилите си – състоянието на акумулатора, охладителната система, течността за чистачките, както и на самите чистачки.

Новини

Отбелязваме световния ден за борба с диабета

От заболяването страдат над 360 милиона души 14 ноември е световният ден за борба с диабета. Това хронично заболяване добива мащабите на световна епидемия – от него страдат над 360 милиона души. Всеки 10 секунди двама души се разболяват от диабет, а един човек умира от това заболяване. В България според статистиката от това заболяване страдат около 500 000 души. 40% от хората обаче не знаят, че имат диабет. Основните рискови фактори за развитие на захарен диабет са наднорменото тегло, както и близки роднини, страдащи от захарен диабет. Определящо значение има също начинът на живот.

Новини

Момиче малтретира ученик със специални потребности в Перник и публикува видео

Видеоклип с насилието е публикуван в социалните мрежи Остра реакция от кмета на Перник Станислав Владимиров във връзка с видеоклип, публикуван в социалните мрежи, на който се вижда как ученик със специални образователни потребности е малтретиран и бит от момиче. По думите му по случая ще бъде образувано разследване, а виновните ще бъдат наказани. Той категорично осъди деянието от кадрите, заснети с телефон, заявявайки: „Хората със специални потребности имат право на живот без насилие и дискриминация. Агресията и саморазправата не са начин за решаване на проблеми. Те са престъпление и ще бъдат наказвани“. Кметът каза още, че ще се срещне с момчето и неговите съученици, за да засвидетелства институционалната подкрепа по случая.

Новини

Семейство на дете с увреждане остана без безплатна винетка и място за паркиране

Вижте повече за поредния административен капан Пълен административен абсурд за родителите на дете със 100% инвалидност. Близките му не могат да получат безплатна винетка и място за паркиране заради капан, заложен в наредбата. Потърпевшите платили 20 000 лева за бус, оборудван с платформа за инвалидни колички, минали и през тежки процедури, както и платили, за да докажат, че ще използват МПС- то по предназначение. Накрая социалните ги отпратили с аргумент, че само лек автомобил, но не и бус за инвалиден транспорт, има право на безплатна винетка. ВИДЕО

Новини

Гергана Костова и Христо Зайков са новите заместник-кметове на община Разлог

Днес кметът на община Разлог Красимир Герчев представи част от ръководния си екип и назначи двама свои заместници, които поемат ресорите „Социални дейности“ и „Икономически и правни въпроси“. Броени дни след полагане на клетвата им като общински съветници, инж. Гергана Костова поема като зам.-кмет ресор „Социални дейности“, а Христо Зайков става зам.-кмет по икономическите и правни въпроси. Инж. Гергана Костова има три висши образования: инж. магистър по “Екология”, магистър по “Психология” и магистър по “Финанси”, със специалност „Дизайнер“ от средното си образование. Тя живее в Разлог, омъжена от 20 години, с едно дете. Христо Зайков е роден и израснал в Разлог, женен, с едно дете, Завършил е висше образование – бакалавърска степен по „Финанси – банково дело“ и магистърска степен по „Социално дело и застраховане“. През последните 15 години е работил като финансов директор. Новосформираният екип на община Разлог залага на съвместна работа, иновации и открит диалог с гражданите.

Новини

Ергенът Евгени и любимата му Валерия издават обща песен

Феновете на двойката Валерия и Евгени, чиято любов пламна в риалитито „Ергенът“, чакат с нетърпение влюбените да се сдобият с бебе, но те първо ще ги зарадват с дуетна песен.    И ако никой не се съмнява в музикалните умения на пианиста, то новото амплоа на моделката определено успя да изненада зрителите на формата. „Така е. Аранжиментът е мой. Направихме парчето с много мисъл и емоция, дано хората го харесат„, сподели Евгени, пише „България Днес“. Идеята за дуета се случила малко преди концерта на Богдана Карадочева и Стефан Димитров, на който Генчев свири. Популярните ни изпълнители дори дали идеи за песента на Евгени и любимата му. „Не само те, но и Васил Найденов също от година ме кани да направим песен. Ще се случи, но по-нататък, че съм затрупан от нови неща. Едно от най-важните от тях е, че имам предложение да изпълня главна роля в индийско-британски филм, но повече не мога да споделям от това. Все пак искам да кажа, че много се подготвям за първия си опит пред камера по този начин„, каза още Евгени. Макар че Генчев е затрупан с работни ангажименти, той вече иска да има наследник от Валерия.   „Готов съм за баща. Защо не и да станем родители с Валерия, победителката от шоуто, с която в момента имаме връзка. Аз съм на 34 години и ми е време да стана татко. Въпросът е човекът до мен да е готов и да позволи нещата да се случат. Вървим натам„, сподели още Евгени.

Новини

ДЕТЕ ЗА ВОЛАНА: Заснеха клип как малко момче кара бус (ВИДЕО)

Случаят вероятно е от Габрово Пореден случай на дете зад волана. Зрители на NOVA ни изпратиха видео, на което се вижда как дете на не повече от 10 години управлява бус по малки улички. Вероятно случаят е от Габрово. Засега се знае, че мъжът, който е бил с детето в буса и е заснел видеото, е установен. Той ще бъде санкциониран. Установени са и родителите на детето. От Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България казват, че все по-често млади хора отиват на шофьорски курсове и казват, че вече могат да шофират. „Такива „научени” като това детенце, когато дойдат при нас, половината им часове минават, за да ги отучим”, коментира Красимир Георгиев. „Родителите са се вживели в ролята на гении зад волана. Почти всички смятат, че са най-добрите шофьори, но са и още по-добри инструктори. Затова има толкова кръв по пътищата. Децата от малки разбират, че законът може да се нарушава”, каза още Георгиев. „Прокуратурата може да намери правилния член от правилния закон и да повдигне обвинение на този родител за действия, които са обществено опасно. Дори с оглед на масовото явление да се правят родителите на учители, мисля, че това деяние би могло да се инкриминира, макар и в по-лек вид”, коментира Георгиев. ВИДЕО

Новини

Пребитата в Благоевград жена: Все още се страхувам за живота си

Пострадалата има сериозни наранявания, ослепяла е с едното око Пред камерите на „Здравей, България” говори Стефка Терзийска, която беше зверски пребита с метален прът в центъра на Благоевград. Тя е с тежки наранявания, като загуби и зрението си на едното око. Жената вече е у дома, но се страхува за живота си, въпреки че извършителят е в ареста. Според нея поръчител на побоя е бившият й мъж, който многократно я е заплашвал. „По-добре съм. Любовта на близките ми е най-доброто лекарство. Физически обаче съм в начален етап на възстановяване. Дори самите разкъсвания не са зараснали напълно. Страхуваме се, че поръчителят е на свобода. Бившият ми мъж ни заплаши последно в началото на септември. Не съм допускала, че може да се случи подобно зверство. Надявам се, че случаят няма да бъде потулен”, сподели Стефка Терзийска.

Новини

Шофьор играе на мобилен телефон, докато управлява тролей в София (ВИДЕО)

Случаят е от събота, клипчето е заснето в района на столичната болница „Св. Иван Рилски” Зрителка на NOVA ни изпрати кадри, на които се вижда как шофьор на тролей номер 9, играе игра на мобилния си телефона, докато управлява превозното средство. Случаят е от събота. Клипчето е заснето в района на столичната болница „Св. Иван Рилски” от Елена Леонтиева. Тя веднага е подала сигнал до Центъра за градска мобилност. До този момент реакция няма. Елена Леонтиева разказа, че се качила в тролея от „Борово”. Забелязала обаче, че шофьорът не внимава на пътя. Когато тръгнала да слиза, успяла да го заснеме как си играе на игра. Успяла да заснеме и номера на превозното средство и подала сигнал. Направила го и писмено. „Сигналът стигна до нас. Законният срок за отговор е 2 седмици. Получихме го вчера вечерта, днес ще го разгледаме, ще установим шофьора, ще вземем писмени обяснения и ще го санкционираме”, заяви Иво Василев, Столичен електротранспорт. По думите му за първо такова нарушение глобата е 22 лева, следват санкции – забележка, предупреждение за уволнение и уволнение. ВИДЕО

error: Content is protected !!