RodnaVest.com

Новини

Новини

Цели паралелки в Бургас са под карантина заради COVID-19

Заболелите ученици през последните две седмици са 29 Бургас затегна мерките заради COVID-19 в учебните заведения. Причината – ръстът на заболелите в района. Карантинирани са цели класове. Заболеваемостта в Община Бургас е над средната за страната, но е най-висока във възрастовата група над 65 години, уточни в ефира на „Твоят ден” д-р Мирослава Киселкова от РЗИ – Бургас. Заболелите ученици през последните две седмици са 29. В случай на болен, цялата паралелка бива карантинирана за пет дни, а класната стая се дезинфекцира.  

Новини

Евакуираха училище в Русе заради сигнал за бомба

Полиция охранява района на учебното заведение Сигнал за поставена бомба доведе до евакуация на гимназията по туризъм в Русе. По първоначална информация той е подаден на спешния телефон около 10:30 ч. Всички ученици от двете сгради на гимназията, които се намират в различни квартали на града, са били изведени. Полиция охранява района на училището и на учебната база. Очаквайте подробности!

Новини

Общински съвет утвърди Анита Коцелова за ВрИД кмет на Благоевград, бяха гласувани и ВрИД кметове на кметства

Общински съвет утвърди Анита Коцелова за ВрИД кмет на Благоевград, бяха гласувани и ВрИД кметове на кметства Общински съвет – Благоевград утвърди Анита Коцелова, заместник-кмет по икономическо развитие и управление на собствеността за временно изпълняващ длъжността кмет на община Благоевград. Решението касае периода от края на мандата – 27 октомври до полагане на клетва от новоизбрания кмет на община Благоевград. По време на заседание днес съветниците гласуваха и временно изпълняващи длъжността кметове на кметства за 11 малки населени места на територията на Благоевград. На основание чл. 42, ал. 8 от ЗМСМА за ВрИД на село Покровник бе избран Слави Доганджийски, за с. Церово – Хюсеин Терзиев, за с. Падеш Любомир Илиев, за с. Бело Поле Росица Костадинова, за с. Изгрев Димчо Киров, за. с. Логодаж Младен Николов, за с. Лешко Васил Господинов, за с. Дъбрава Стефка Орманлиева, за с. Българчево Иво Недев, за с. Марулево Васил Христов, за с. Еленово Димчо Киров. Повече информация може да прочетете на сайта на Община Благоевград на: https://www.blagoevgrad.bg/…/obshtinski-suvet-utvurdi…

Новини

Човек почина след тежка катастрофа между Петрич и Сандански

Около 17:32 часа днес е получен сигнал за ПТП на изхода на гр. Петрич към гр. Сандански. По първоначална информация са се сблъскали мотоциклет и лек автомобил. Загинал е един човек, а четирима са пострадали. Движението в района се регулира от полицейските служители на място.

Новини

Откраднаха чантичка с документи и 5 000 лв. от товарен автомобил в Благоевград

На 12.10.2023 г. в 01 РУ-Благоевград е получен сигнал, че около 16:00 часа на същата дата е извършена кражба на чантичка с документи и сумата от около 5 100 лв. от товарен автомобил “Мерцедес“, паркиран в района на бул. “Св св. Кирил и Методий” в гр. Благоевград. По случая е образувано досъдебно производство.Работата продължава. Източник: МВР Благоевград

Новини

Откриха канабис в жилището на 42-годишна жена от с.Микрево

През вчерашния ден, от полицейски служители на РУ-Сандански е проверено жилище в с. Микрево, общ. Струмяни, обитавано от 42-годишна жена от селото. В стая в дома е открит полиетиленов плик, съдържащ около 2,69 грама суха тревиста маса, която след направен полеви тест е реагирала положително на канабис. Жената е задържана със заповед за задържане до 24 часа. Образувано е досъдебно производство. Източник: МВР Благоевград 

Новини

ДОБРА НОВИНА! Готов е новият ангиографски сектор в МБАЛ „Югозападна болница“

Готов е новият ангиографски сектор в МБАЛ „Югозападна болница“    Инсталира се и новата ангиографска апаратура В подкрепа грижата за болните и повишаване качеството на здравеопазването в региона, община Сандански изгради нов ангиографски сектор към отделението за образна диагностика на МБАЛ „Югозападна болница“, Сандански. В момента се инсталира новата, висококачествена ангиографска апаратура за инвазивна диагностика и лечение на сърдечно – съдови заболявания, с която ще се повиши качеството на образната диагностика и здравеопазването. Новоизграденият сектор е с обща квадратура близо 100 кв. м., от които в 40 кв. м., по изискване, ще бъде разположен новият – последно поколение ангиограф. Старият ангиограф, с който разполага болницата, ще бъде използван като резервен. Втората зала на ангиографския сектор ще разполага с помещение за подготовка на пациента, санитарен възел, техническо помещение, а командната компютърна зала за съществуващия ангиограф ще се използва и за новия апарат, като се предвижда връзка между тях. Едноетажната пристройка е застроена към съществуващата сграда на болницата като е осигурен и достъп за хора в неравностойно положение. Добрата грижа за здравето на хората е свързана с висококвалифицирани специалисти и модерна медицинска апаратура, а отличната съвместна работа между община Сандански и ръководството на болницата, са предпоставка за висококачествено медицинско обслужване и грижа за пациентите на МБАЛ „Югозападна болница“.

Новини

ВАЖНО! Наближава крайният срок за подаване на декларация за освобождаване от такса смет

Община Сандански информира, че могат да бъдат подавани Декларации по чл. 71, т.1 от Закона за местните данъци и такси за освобождаване от такса за сметосъбиране и сметоизвозване. Крайният срок за подаване на декларациите е 31 октомври 2023 г. Подават се в Административния център на община Сандански, бул. „Свобода“ № 14. Право на освобождаване от такса за сметосъбиране и сметоизвозване имат всички лица, чийто имоти попадат в райони, в които тези услуги не се предоставят от общината и когато имотът е незастроен или не се ползва през цялата година и е подадена декларация по образец.

Новини

СЪОБЩЕНИЕ ЗА ВРЕМЕННО ЗАТВАРЯНЕ НА ЧАСТ ОТ УЛ. „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“!

СЪОБЩЕНИЕ ЗА ВРЕМЕННО ЗАТВАРЯНЕ НА ЧАСТ ОТ УЛ. „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“! Днес, 12 октомври, от 10:00 до 14: 00 ч., поради разполагане на строителна техника на пътното платно, ще бъде затворена за движение на моторни превозни средства част от улица „Гоце Делчев“ /в отсечката между улиците „Спас Харизанов“ и „Осми март“/. Движението ще се извършва по обходен маршрут.

Новини

Студенти и преподаватели от катедра „Здравни грижи“ към ЮЗУ се събраха на форум за световния ден на психичното здраве

По повод световния ден на психичното здраве (10 октомври), студенти и преподаватели от Катедра Здравни грижи към Факултета по обществено здраве на Югозападен университет „Неофит Рилски“, се събраха на важен форум, посветен на една от най-съществените теми в нашия живот – психичното здраве. Събитието, организирано като кръгла маса, по мотото: „Превенция на синдрома на изпепеляването“, има за цел да насърчи открития и съпричастен диалог относно важността на психичното здраве и какви стратегии може да подкрепят този аспект на нашата емоционална и физическа стабилност.     Изслушвайки кратка презентация, подготвена от студентите в специалност „Медицинска сестра“ (трети курс), участниците във форума имаха възможност да изкажат своите мнения и да споделят свои лични и професионални изживявания в работата с пациенти, които се борят с психични предизвикателства. Този ден не само ни припомня важността на подкрепата и разбирателството, но и ни предоставя конкретни насоки за подобряване на нашите собствени животи.   Кръглата маса завърши с посланието: „Психичното здраве засяга всеки от нас. Ние трябва да се грижим за него така, както правим с физическото си здраве“. Този ден ни вдъхновява не само да подкрепим тези, които се нуждаят от помощ и разбирателство, но и да обърнем внимание на собственото си психично здраве. Денят на психичното здраве ни предоставя не само възможността да обсъждаме и учим, но и да вземем конкретни стъпки към здравословен начин на живот, който съчетава нашата работа с пациенти и нашия личен живот. Събитието ни напомня, че можем да подобрим разбирането за психичното, като допринесем към осъзнатостта и борбата със стигмата около психичното здраве.  

error: Content is protected !!